Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Питання психологу

Нижче на цій сторінці ви можете задати анонімне питання психологам проекту #НеБийДитину на тему батьківства. Вони дадуть свою професійну відповідь (безкоштовно), і ми опублікуємо її як коментар під вашим питанням. Зазвичай на отримання відповіді йде від 2 днів до тижня, тож слідкуйте за оновленнями на сторінці.

Тут консультують психологи:

Антоніна Оксанич (дитячий та сімейний психолог, гештальт-терапевт);

Клавдія Білоус (практикуючий психолог, акредитований гештальт-терапевт ВОППГП, сімейний терапевт);

Олена Мельник (дитячий, сімейний, перинатальний психолог, акредитований гештальт-терапевт ВОППГП, член Асоціації дитячих, сімейних та перинатальних психологів, медиків та педагогів «Психея»).

Також ви можете вступити у закриту Facebook-групу Підтримка батькам і отримати безкоштовні консультації від психологів та поради від батьків зі схожим досвідом. Приєднуйтесь, у нас затишно)

Ваше питання збережено і з'явиться на сайті, коли на нього дасть відповідь психолог.

Відповіді

 • Анонім asked:
  Доброго дня. Сину 3,5 роки. Вдень веде себе більш менш нормально, можна відволікти, і сам грається. А ввечері коли приходжить пора лягати спати, то відмовляється перевдягатись в піжаму і лягати, починає скакати і тікати, якщо хочу перевдягнути насильно -б'ється. Що тільки не пробували, вмовляли, читати не хоче слухати, казочку розказати - теж ні, ні обніматись, ні полежати. І лякали поліцєю, яку сусіди визвуть, і по попі здачі отримав за те що кулаком мене бив. Нічого не допомагає. Викричиться і виплачеться тоді просить вибачення і вкладається. Дайте пораду, як з цим боротись?
  • Олена replied:
   Добрий день! Перше, що хочу сказати, щоб мама заспокоїлась і не переживала, оскільки все нормально з її дитиною, практично в кожної дитини є період, коли вона так поводиться перед тим, як лягти спати. Така поведінка може бути наслідком перевтоми і перезбудження або недостатньої активності дитини впродовж дня. Що варто робити батькам в такій ситуації : - проаналізувати режими дня дитини, чи достатньо дитині в день рухової активності, перебування на свіжому повітрі, спілкування (гри) з однолітками, спілкування з батьками, чи не забагато користування гаджетами протягом дня; - якщо виявили в режимі відсутність або надлишок деяких елементів - коригуємо; - обов`язково за дві години до сну вилучаємо користування гаджетами та телевізором, рухливі та збуджуючі нервову систему ігри. В ці дві години можна почитати, поговорити про те, як пройшов день, можливо прогулятися на свіжому повітрі, помалювати та ін. - Обовязково розповідайте дитині чому важливо відпочивати вночі, чому важливо лягати спати своєчасно, іноді доводиться про це говорити і пояснювати тривалий час. Також важливо, щоб слова батьків співпадали з діями. Тобто вкладаємо спати дитину і самі теж лягаємо спати, або готуємося до сну. Діти можуть бунтувати проти сну, коли розуміють, що батьки їх вкладають, а самі ще зовсім не збираються відпочивати, а займаються цікавими справами. Тому перегляньте, що Ви можете скоригувати. Бажаю Вам успіху.
 • Анонім asked:
  Я не розказувала що я маю хлопця і зустрічаюсь довгий час раптом мама дізналась побачила переписці та фото і з того моменту у нас розмови і сварки не зупинялись тепер батьки мене звинувачують що я їх не вважаю своїми батьками обманула їх не познайомила з хлопцем і всі біди в сім‘ї через мене що я посварила всю сім‘ю я поїхала в сусіднє місто навчатись батьки зрозуміли чому я туди поїхала навчатись тому що там проживав мій хлопець я втратила довіру батьків
 • Анонім asked:
  Доброго дня хочу запитатись що робити коли мама все твоє життя розказує чужим людям точніше обговорює?
  • children replied:
   Доброго дня! Уточніть, будь ласка, чи забороняли ви мамі це робити, чи розповідали, що відчуваєте і чому вас це обурює? І, якщо так, яка була реакція мами? Ваші уточнення допоможуть психологам дати більш розгорнуту відповідь. Дякуємо.
 • Анонім asked:
  Доброго дня! Дівчинка пішла у перший клас. Спілкується у більшій мірі з хлопчиками серед дівчаток подруг немає. Скажіть будь-ласка чи може бути це проблемою спілкування з однокласницями у подальшому? Наперед дякую.
  • Антоніна replied:
   Доброго дня! Це не є проявом проблем у спілкуванні. Можливо у дівчинки є братик, саме тому їй звично спілкуватися із хлопчиками. Якщо ви хвилюєтесь за дитину, просто поговоріть з нею, спитайте, хто її друзі, чим вони їй подобаються, чи є цікаві дівчата, чи не ображає її хтось і тд? Дитина у цьому віці вже готова усвідомлювати свої почуття та симпатії. Будуйте з нею довірливі відносини! Говоріть з нею та довіряйте її вибору! Всього найкращого!
 • Анонім asked:
  Добрий день! Поможіть, будь ласка, порадою. Хлопчик 7,5 років пішов у перший клас, і вчителі вже скаржаться на його поведінку - неслухняний, ігнорує вчителя, чепляє діток, навіть б'є... заважає на уроці. От учора у дівчинки покреслив її малюнок и футболку фломастером... У цілому, він він розумний і дотепний, але і дома неслухняний, і на дворі може діток вдарити, якщо йому щось не подобається. Дома завжди з цим працюємо, пояснюємо, що так не можна. Діагнозів про гіперактивність та інше нам не ставили, але він завжди був вертлявий. До речі, до школи йде з радістю, йому дуже подобається там. Дуже дякую!
  • Олена replied:
   Доброго дня! Я б Вам радила звернутися на очну консультацію до психолога, причому дитині і батькам. Чому? 1. Дитині 7,5. він себе так поводить в колективі - тобто це його спосіб організації спілкування, і спосіб достатньо агресивний відносно оточуючих, в результаті якого може страждати Ваш син. Тому можливо потрібна корекція поведінки і для цього є формат психологічних груп для дітей, або індивідуальна робота. Та щоб це визначити потрібна зустріч із фахівцем. 2. Основних навиків спілкування дитина набуває в сім`ї, тому важливо батькам отримати ряд консультацій, щоб дослідити способи взаємодії в сім`ї які можуть бути причиною такої поведінки дитини, що потрібно відкоригувати. Як варіант, Ви можете звернутися до шкільного психолога, або до іншого дитячого психолога. Якщо такого спеціаліста немає, в даний час є можливість скайп-консультацій.
 • Анонім asked:
  Доброї ночі! Дитині ( хлопчику) 2 роки і чотири місяці, перед сном він ні з того, ні з сього починає сильно сміятися, а ще буває так, що він щось від себе відганяє, ніби його щось кусає. Чи треба хвилюватися і що робити у такому випадку?
  • Клавдія replied:
   Добрый день! Волноваться, скорее всего, не стоит. По поводу смеха: дети иногда сильно смеются от перевозбуждения. В этом случае хорошо бы последить за сном, попробовать укладывать раньше. Отгонять что-то - это может быть детская игра. Детям нравится выдумывать всяких привидений, пауков, прятаться у мамы. Так как вы описываете, это не выглядит тревожно. Но если вы сомневаетесь - покажите детскому психологу. Если есть какая-то паталогия, она будет сразу заметна специалисту.
 • Анонім asked:
  Здравствуйте! У ребенка, мальчика 5,5 лет последние 3 года усиливается проблема такая: он постоянно засасывает нижнюю губу и теребит сосок на груди. В результате уже наблюдается увеличение этих частей тела. Стараемся напоминать ему убрать ручки, но это мало действует. Жена последнее время пытается ему заклеивать сосок пластырем, но это ему не нравится и он впадает в истерику при попытке это сделать. Подскажите, пожалуйста, как отучить сына от этой привычки, или что делать?
  • Клавдія replied:
   Здравствуйте. Такое поведение у ребенка может быть связано с разными причинами. Возможно вы замечали, в каких именно ситуациях или обстоятельствах включается эта привычка. Есть ли какая-то закономерность. Если разобраться, что именно вызывает у ребенка такую реакцию, то через изменение причины можно избавиться от симптома. Часто дети при помощи таких компульсивных действий справляются со сложными переживаниями или ситуациями (например: когда мама сердится, ребенок сосет большой палец на руке). Вjобще такие компульсии - это скорее исключение для детей такого возраста. Я бы еще предложила Вам, если Вы этого не делали, показать ребенка неврологу и детскому психологу. В любом случае, обратите внимание на причины. Есть еще вариант "перерасти", но тогда такая привычка может не уйти, а трансформироваться во что-то другое. Я имею ввиду какие-то другие поведенческие проявления, которые на первый взгляд могут быть вполне обычными. Вот, пока так. Если вы добавите подробностей, возможно еще что-то смогу Вам подсказать.
 • Анонім asked:
  Здравствуйте! У ребенка 7-ми лет последнее время бывают вспышки агрессии. Например, в таких ситуациях: когда выключаем мультик, который уже долго смотрит, забираем телефон, планшет или заставляем сделать то, что он делать не хочет: помыть посуду за собой, убрать в своей комнате... Он начинает кричать НЕТ, плачет и лезет с кулаками. Может сделать очень больно, вернее, специально бьет так, чтобы сделать больно. Делает это намеренно, планомерно. Успокоить его или как-то объясниться в такой ситуации практически невозможно. Мы его не бьем и всегда говорим о том, что драки недопустимы. Ну, бывает, шлепнем, конечно... Но без долгих наказаний и "углов". У нас в семье демократия и мы всегда за то, что все можно обговорить и решить. Но в последнее время он на все отвечает НЕТ - отказывается умываться, чистить зубы, убирать за собой. Говорит - Я НИЧЕГО НЕ ХОЧУ. Мотивировать его очень сложно - ни ради игрушек, ни походов и поездок в интересные места - он поведение менять не хочет. Наоборот - готов отказаться от всего, лишь бы не делать... Хотя я вижу, что в душе он переживает и все его отказы такие -только для видимости. Не знаю, важно ли это, что ребенок растет без отца. Нас беспокоит вопрос - как мотивировать в такой ситуации сына. И будут ли запреты действенными, или они будут вызывать еще бОльшие вспышки агрессии? Спасибо!
  • Олена replied:
   Добрий день! Ви описуєте ситуацію і задаєте питання, як мотивувати, але в мене складається враження, що йдеться не про мотивацію, а взагалі про організацію процесу взаємодії, побуту та навчання. І на очній консультації я б задавала питання і проясняла, як організована комунікація в сім`ї, хто приймає участь у вихованні, які є обов`язки у кожного члена сім`ї, в тому числі у дитини, і які є заборони та штрафні санкції для ВСІХ ЧЛЕНІВ СІМ`Ї. По опису складається враження, що до 7 років у дитини не було обов`язків обмежень, якщо це так то цілком логічно що дитина агресивно реагує на заборони. Тут думаю вам допоможе такий приклад - уявіть, що ви дивитеся цікавий фільм і хтось приходить і вимикає його і наполягає, щоб ви йшли готувати обід або мити посуд (тільки врахуйте, що ви доросла людина, і ваш арсенал методів відстоювання своїх прав і форм вираження обурення набагато більший, ніж у дитини). Друге ваше запитання про те, чи будуть діяти заборони, чи вони провокуватимуть ще більшу агресію. Заборони бувають різні, в будь-якому разі вони мають бути обґрунтовані і зрозумілими дитині. Я вважаю, що встановлювати дитині кордони батьки просто зобов’язані, оскільки без них дитина втрачає орієнтир в просторі і це дитину виснажує психоемоційно. Також батьки мають вчитися справлятися з проявами дитячої незгоди, вчитися пояснювати на доступній їхній дитині МОВІ, чому так і підкріпляти сказане своїми діями. Рекомендую вам почитати статті про стилі виховання - в якому віці дитини який стиль варто застосовувати. З приводу батька нічого вам не можу заочно сказати, оскільки не розумію, яку роль фактично батько відіграє в житті вашої дитини і що дитина про нього знає, але наявність або відсутність будь-кого з батьків точно вносить корективи в поведінку дитини.
  • children replied:
   Доброго дня. Вибачте за затримку( Ми відправили ваше питання психологам ще тоді, як отримали його вперше. Але через завантаженість наших психологів, поки ще не отримали відповідь. Орієнтовно відповідь буде на наступному тижні після початку навчального року.
 • Анонім asked:
  Доброго дня!порадьте будь-ласка,як стримувати свої емоції. Маю двох діток 2.8р.і 8 міс. Я займаюсь ними одна,з чоловіком дуже напружені стосунки,вдома він тільки ночує. Вся хатня робота і виховання дітей на мені. Мешному сину лікую дисплазію ТБС. Постійно ходжу на масажі,ходимо втрьох,бо старшого немає з ким залишити. Через постійну втому "зриваюсь"на старшого сина. Розумію,що цим його калічу,але деколи стриматися не можу. Підскажіть,як мені справлятися з емоціями. Відчуваю,що потребую допомоги і підтримки,адже люблю своїх дітей понад усе в світі і хочу забезпечити їм щасливе дитинство!Дякую.
  • children replied:
   Ще від себе додамо. Можливо, вам допоможе наша закрита Facebook-група Підтримка батькам: https://www.facebook.com/groups/donthit/ Там батьки діляться схожим досвідом і підтримують один одного. Приєднуйтесь, у нас затишно)
  • Антоніна replied:
   Доброго дня! Я вам співчуваю, виховувати двох маленьких діток дуже важко, на це уходить багато не лише фізичних, але й емоційних сил. Тому мамі треба вчитися ці сили відновлювати. Просити, щоб чоловік або хтось із рідних чи друзів допомагали з дітьми і у вас була хоча б одна година у день відпочити, побути у тиші. У вас можуть бути не найкращі стосунки із чоловіком, але це не знімає з нього відповідальності батька, який має проводити час з дітьми та допомагати матеріально. Не забувайте, що ви не одна. Усі мами маленьких діток відчувають виснаження і просять про допомогу. Всього вам найкращого!!!
 • Анонім asked:
  Доброго дня,скажіть,де можна в Тернополі звернутися до сімейного психолога (очнв консультація). Треба щоб був хороший спеціаліст,але не дорогий. І взагалі напашіть вартість консультацій психологів у м.Тернопіль. Дякую
  • children replied:
   Доброго дня, наші психологи радять колег у Тернополі: Светлана Григель та Олена Тіунова (знайти можна через Facebook). На жаль, стосовно цін нічого не можемо підказати. І бажаємо знайти потрібного спеціаліста найближчим часом!
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.