Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Питання психологу

Нижче на цій сторінці ви можете задати анонімне питання психологам проекту #НеБийДитину на тему батьківства. Вони дадуть свою професійну відповідь (безкоштовно), і ми опублікуємо її як коментар під вашим питанням. Зазвичай на отримання відповіді йде від 2 днів до тижня, тож слідкуйте за оновленнями на сторінці.

Тут консультують психологи:

Антоніна Оксанич (дитячий та сімейний психолог, гештальт-терапевт);

Клавдія Білоус (практикуючий психолог, акредитований гештальт-терапевт ВОППГП, сімейний терапевт);

Олена Мельник (дитячий, сімейний, перинатальний психолог, акредитований гештальт-терапевт ВОППГП, член Асоціації дитячих, сімейних та перинатальних психологів, медиків та педагогів «Психея»);

Юлія Присяжнюк (сімейний психолог, гештальт-терапевт, арт-терапевт. Автор і ведуча семінарів, тренінгів і майстер-класів на теми батьківства, а також тематичних груп для дітей і підлітків).

Також ви можете вступити у закриту Facebook-групу Підтримка батькам і отримати безкоштовні консультації від психологів та поради від батьків зі схожим досвідом. Приєднуйтесь, у нас затишно)

Ваше питання збережено і з'явиться на сайті, коли на нього дасть відповідь психолог.

Відповіді

 • Анонім asked:
  Доброго дня. Дуже потрібна порада. Донці 3,7 р., останнім часом зачастились істерики. Починається все з " я хочу", плач...а далі дитина "заводиться" і починається справжня істерика, яку дуже важко припинити. Я намагюсь зберігати спокій, пояснювати все, але через півгодини істерики і криків мені це теж не завжди вдається. Що робити? Де шукати вихід з такої ситуації? Дякую.
  • Олена replied:
   Доброго дня! Ми дуже часто обговорюємо тему з дитячими істериками і як говорити дитині «ні», тому можливо в дечому повторюсь. 1. Вік дитини - в такому віці дитина починає розуміти, що вона особистість. Дитина пробує різні способи, як заявляти про свої потреби і як досягати бажаного. Тому важливо дитину чути і відповідати їй обґрунтовано. Які у вас в сім`ї діють заборони? Що можна, а що ні і які аргументи в одну або іншу сторону? Дуже часто батьки відмовляють, «щоб дитину не розбалувати» або «тому, що Я так вирішив», дитині не зрозумілі такі відмови. Також дитина може не розуміти «ні», коли один з значимих дорослих дозволяє, а інший не дозволяє одні і ті ж речі. Потім ще питання, що відбувається з Вами? коли дитина плаче? Що з Вами відбувається, коли дитина протестує, або добивається свого? Більш детально подосліджувати Ваші способи поведінки, сильні і слабкі сторони можна в очному консультуванні з психологом.
 • Анонім asked:
  Уточнення по питанню - діти 4 та 6 років (садок+школа). Проблеми з харчуванням т набором маси у обох після 1,5 - 2 річного віку (після завершення ГВ). Захворювань ШКТ діти не мають. Молодша дитина має діагностований дефіцит СТГ (гіпофізарний нанізм неуточнений) та отримує замісну гормональну терапію. Сім'я з чотирьох чоловік - батьки+2 дітей+1 собака. Допомагають забирати дитину із школи бабусі. Умови проживання, що мається на увазі чи окрема квартира, чи відповідає житлова площа сангіг нормам? Квартира 3 кімнати, окрема дитяча кімната - 17,5 м* обладнана окремими спальними місцями, окремі робочі місця, ігрова зона, спорткомплекс. Батьки працюють повну зайнятість + чергування : лікар+асистентом кафедри ВУЗу + служба у нацполіції.
  • Олена replied:
   Враховуючи, що проблема в обох дітей і почалася з 1,5 років, і беручи до уваги, що питань з ШКТ по медичним показникам немає, рекомендую МАМІ звернутися очно до психолога, щоб розібратися, як відбувається її взаємодія з дітьми. А порадити щось онлайн за таких умов неможливо.
 • Анонім asked:
  Які поради можете дати щодо прийомів їжі у дітей, цікавить проблема поганого апетиту. Обидві дитини погано їдять, дуже повільно, не бажають їсти самостійно, вередливі. Донька має непереносимість запахів приготування їжі, категорично відмовляється їсти у "столовках" не їла в садку взагалі та не їсть у школі. Домашню їжу їсть краще, але апетит знижений і прийом їжі триває по 1.3 години із вмовляннями, казками та піснями. У молодшого сина апетит ще гірше. Вранці постійно запізнюємося до садку/школи/роботи через сніданок. Не можу залишати дітей голодними, оскільки мають місце відставання у фіз. розвитку, один із дітей отримує лікування гормонами росту з приводу захворювання. Постійні конфлікти через харчування із бабусями, вихователями садку, дітьми. Через проблеми із приготуванням їжі для вкрай вибагливих дітей та тривалими щоденними вранішними зборами вимушена лягати спати пізно і вставати о 5.30. Зважаючи на повний робочий день та відповідальну роботу я знаходжусь на межі виснаження. Порадьте, як без примусу та страждань вирішити дану проблему?
  • Олена replied:
   По цьому питанню дуже багато зустрічних запитань. Будь ласка, дайте на них відповідь у новому коментарі (тобто відправте свою відповідь у полі вгорі сторінки), щоб я мала змогу відповісти. Скільки років дітям? З якого віку проблеми з харчуванням? Чи зверталися до гастроентеролога, чи проводили обстеження? Яка сім’я, хто живе в одній сім`ї і які умови проживання? Батьки ким працюють?
 • Анонім asked:
  моїй дитині 4,5 роки. відвідує садочок. але після кожного відідування вдома трапляється істерика "Не хочу ходити в садок - мене там ображає хлопчик". При спілкуванні з вихователями виясняється, що з цим хлопчиком найбільш товариські відносини і ніхто нікого не ображає. В чому може бути причина такої поведінки дитини?
  • Юлія replied:
   З дитиною такого віку найкраще працювати через гру і творчість. Найперше треба продіагностувати ситуацію. Це може зробити як психолог, так і мама. Якщо це робитиме психолог, перевагою є професійна здатність і навички, недоліком є можливість, що дитина не захоче йти на контакт. Якщо це робитиме мама, їй буде складніше, але це є можливим за умови уважного ставлення і аналізу. Найперше поспостерігайте за поведінкою, а особливо за грою дитини. Особливо, коли вона Вас не бачить. Також запропонуйте їй пограти у казку, за героїв краще брати тваринок. Бажано, тих, що найбільше подобаються. Спочатку просто грайтеся разом, в потім запропонуйте погратись, як тваринка йде до садочка. Далі хай ініціативу бере дитина, а Ви граєте за її правилами і уважно спостерігайте за нею. За емоціями , за тілом, виразом обличчя, тоном голосу, тощо. Так Ви зможете дізнатись багато про життя дитини у садочку. Також можна запропонувати разом придумати казку. Принцип буде той самий. Герої улюблені тваринки. Наприклад, це зайчики. От зайченятко дівчинка збирається до лісового садочка, приходить у групу, а там .. Робіть паузу, хай далі розповідає доня. Ваша справа легенько направляти дію казки. Наприклад, можна попитати, з ким зая грається, як саме. Далі запропонуйте додати героя, який уособлює хлопчика. Далі хай доня розповідає, дайте простір її фантазії. Ще варто підвести дитину до ще одного персонажа, який уособлюватиме виховательку, хай доня розкаже про неї, а Ви будьте уважними, обережно розпитуйте її. Потім сюжет цієї казки можна програти за допомогою іграшок чи помалювати, так Ви дізнаєтесь ще щось і водночас відбудеться терапевтичний ефект. Далі дійте виходячи з тієї інформації, яку Ви отримаєте. У мене є кілька гіпотез такої реакції Вашої доні. Можливо, таким чином вона привертає Вашу увагу, хоче більше часу проводити з Вами. Можливо хтось її присоромив за дружбу з хлопчиком. Можливо у неї не складаються стосунки з іншими дівками, окрім цього хлопчика. Можливо є певне напруження у стосунках з вихователькою або її помічницю. Це гіпотези, що є насправді, варто дізнатись описанними вище способами. За подальшої підтримкою і рекомендаціями Ви можете звертатись до мене. Зробити це можна у фб @Julia Prysiazhnuk (https://www.facebook.com/profile.php?id=100002137243097) і за телефоном: 0974904476 на цьому номері Viber та WhatsAp 0957313733
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.