Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Питання психологу

Нижче на цій сторінці ви можете задати анонімне питання психологам проекту #НеБийДитину на тему батьківства. Вони дадуть свою професійну відповідь (безкоштовно), і ми опублікуємо її як коментар під вашим питанням. Зазвичай на отримання відповіді йде від 2 днів до тижня, тож слідкуйте за оновленнями на сторінці.

Тут консультують психологи:

Антоніна Оксанич (дитячий та сімейний психолог, гештальт-терапевт);

Клавдія Білоус (практикуючий психолог, акредитований гештальт-терапевт ВОППГП, сімейний терапевт);

Олена Мельник (дитячий, сімейний, перинатальний психолог, акредитований гештальт-терапевт ВОППГП, член Асоціації дитячих, сімейних та перинатальних психологів, медиків та педагогів «Психея»);

Юлія Присяжнюк (сімейний психолог, гештальт-терапевт, арт-терапевт. Автор і ведуча семінарів, тренінгів і майстер-класів на теми батьківства, а також тематичних груп для дітей і підлітків).

Також ви можете вступити у закриту Facebook-групу Підтримка батькам і отримати безкоштовні консультації від психологів та поради від батьків зі схожим досвідом. Приєднуйтесь, у нас затишно)

Ваше питання збережено і з'явиться на сайті, коли на нього дасть відповідь психолог.

Відповіді

 • Анонім asked:
  Добрий день! У мене двоє діток - 7р.(хлопчик з ммд, синдромом дефіц. уваги, дуже розумний з феноменальною пам*ятю, але рухи свої не контролює - ручки,ніжки, коли на нього кричати - заїкається і топирить пальчики) і доня 4 рочки. Виховую дітей у дусі підтримки, віри в їх сили, без частки "не",діти мають право виражати свої емоції, і знають заборони в нашій родині і правила . Коли мені тяжко я їм пояснюю,що мама сердита і дітки мене не чіпаюсь,але постійно кажу,що я їх люблю, а звертаю увагу на вчинок. Коли приїздить чоловік, він намагається рушити все те,що я вибудовувала роками і намагається робити так,як його мама робила з ним:ремня, під жопу, душити за голову, сьогоні , не зміг вкласти спати і вхопив за руку і там одразу зачервоніло і дитина кричала від болю) Коли я йому це пояснюю, раджу прочитати книжки, як поводитись з дитиною, контролювати свої емоції - він каже,що буде так, як він сказав! А у нас нема такого, я не наказую, я прошу, у нас дружні стосунки,діти помагають мені і я ціную їх допомогу і кажу про це,присідаю, беру за ручки і дитинка мене чує! Мені соромно за вчинки тата,але я не можу не вмішуватись,коли він так поводиться з дитиною.Коли чоловік на мене кричить,діти намагаються мене розрадити,кажуть,щоб я уявила ,що його нема чи несуть ялиночку іграшкову,щоб пальчиком нажимала і заспокоювалась, і потім доня плаче, і після цього не іде на контакт з татом. Поговорити спокійно не виходить, а з криком і не намагаюсь...чоловіка виховала мама одна і,думаю,що ці методи передалися йому і він намагається відобразити на дітях, а я ПРОТИ(( Що мені робити((Дякую за відповідь.
 • Анонім asked:
  Доброго дня. Сину майже рік, звісно цікавили/цікавлять розетки, шнури, гарячий чайник, смітник і т.д. Питання з розетками, шнурами, гарячими чайниками вирішили - уже спокійно відноситься. А от зі смітником - повний абзац. Лізе до нього і все. Говорили, що брудно, що туди викидаємо тільки сміття і т.д. - не допомагає. Спробували разом з ним викидати сміття туди, щоб він розумів. Тепер він носить викидати іграшки 🙂 Що ще можна спробувати, щоб не було такої зацікавленості в смітнику (чи простіше його просто сховати?)
  • children replied:
   Доброго дня! Зацікавленість дитини до смітника буде ще довго, а розуміння пояснень, що його не треба чіпати, прийде набагато пізніше. Тому дійсно набагато простіше просто прибрати смітник, або зачинити його у шкафчику.
 • Анонім asked:
  Якщо дитина в 2,5 рочків часто задає питання - мама а ти мене любиш?
  • Клавдія replied:
   Добрый день. Так как мало конкретики, предположения могут быть разными. Возможно ребенок просто перенимает манеру одного из родителей спрашивать "любишь ли ты меня?". Возможно, это просто способ получить нежность и внимание ребенка у родителей. Возможно, если ребенок ходит в детский сад или общается со сверстниками, этот вопрос подслушан у кого-то из других детей. И это не все варианты. Но дети в таком возрасте всерьез еще не умеют сомневаться и воспринимают любое отношение родителя, как любовь. Потому что не с чем сравнивать. И сами любят родителей, какими бы ни были отношения. Если Вы добавите какие-то подробности, или напишете, почему Вас это беспокоит, возможно я смогу прокомментировать детальнее. Хорошего дня!
 • Анонім asked:
  Доброго дня. Підскажіть, будь ласка, якщо дитині кажеш одне й те саме, а вона як тормоз, дивиться на тебе і робить все навпаки, от як її не тріснути?
  • Олена replied:
   Добрий день! 1. Згадати що 50% генів ваших, а 50% - людини, яку Ви вибрали в батьки вашої дитини. 2. Подумати про те, якщо дитина слухає «як тормоз», то можливо Ви говорите не зрозумілі для неї речі - спробуйте іншу форму донесення інформації (інший текст, можливо більш детально про те, чому вона має робити так, а не інакше)- часто для дитини не зрозуміло ЧОМУ? коли це в формі ТОМУ ЩО Я ТАК ВИРІШИВ! 3. І перед тим як «тріснути», згадайте що скоро цей малюк чи малючка виросте і зможе «ТРІСНУТИ» Вас у відповідь - тому що коли б’ють батьки дітей, діти засвоюють, що це прийнятна поведінка, що СИЛА ГОЛОВНА, що бити можна їх і бити можуть вони. І можливо вони не битимуть Вас у відповідь, але повірте, образа за побиття на Вас залишиться, і в цих місцях дитина не буде Вас поважати, як батьків.
 • Анонім asked:
  Доброго дня. Я допомагала вчити уроки дитині, вона хамовито почала мені відповідати, що це потрібно мені а не їй і ображати мене, я за це її вдарила по губам і хотіла по попі але вона закрилася і я її вдарила по нозі, все це почуб батько і влетів в в кімнату і почав бити мене на очах у дитини. Після цього інциденту дитина не хоче щоб я з ними жила. Підкажіть, що робити в цій ситуації і як на майбутнє себе поводити? Дякую.
  • Клавдія replied:
   Добрый день. Прежде чем отвечать на вопрос, что делать в этой ситуации, хорошо было бы понять, как Вам хотелось бы поступить. Я не совсем поняла, это разовый случай, или нормальные отношения в Вашей семье. Были ли у Вас раньше прециденты насилия с ребенком или мужем? Почему именно Ваш ребенок не хочет, что бы Вы с ними жили? Если до этого отношения были хорошие, то странно предполагать, что из-за одного эпизода ребенок так расстроился. И в целом Ваше сообщение вполне тревожно читать, ситуация вызывает беспокойство. Обращались ли Вы к кому-то за помощью? Хотя бы поговорить, обсудить.. Теперь о самом инциденте. Ситуация насилия по отношению к ребенку так же разрушительна, как и ситуация насилия по отношению к Вам. Хорошо бы разобраться, почему на резкий тон ребенка вы так остро реагируете. Вы же не бьете взрослых людей, которые Вам хамят.. Значит, что-то в этой ситуации было для Вас тяжелопереносимым. Откуда берется нужда, воспитывать при помощи принуждения.. Это хорошо бы разбирать со специалистом. Но дети отходчивы. Они любят родителей любых. просто потому что у них нет выбора. Поэтому, могу предположить, что и Ваш ребенок скоро изменит точку зрения на "жить отдельно". Я бы предложила Вам не давить, и не настаивать. А потратить это время на то, что бы разобраться, как так получилось, чего Вы хотите дальше и каких отношений с ребенком Вам бы хотелось. Отдельно ситуация с супругом и отношения с ним. Дети перенимают мир и манеру поведения взрослых. Когда они видят, что папа бьет маму, они думают, что так у всех, что это нормально, что насилие - приемлемая и уместная форма общения. Конечно, ни ребенку, ни Вам не стоит находиться в такой обстановке. Подчеркиваю - я не поняла из письма, как часто это случалось. Если это единственный случай, я бы предложила Вам прежде всего поговорить с мужем, обсудить произошедшее, сообщить, что Вас это беспокоит, что Вы переживаете и не хотите повторения. Если ситуация хроническая, возможно, Вам нужна помощь, без котрой Вы самостоятельно не справитесь. Надеюсь, Ваши сложности разрешаться, удачи Вам.
 • Анонім asked:
  Моєму сину майже 3 роки. Він звик, ще коли годувала його грудьми, тримати ручку під груддю і длупати родимки. Він цього прагне, коли засинає, і завжди, коли я беру його на руки. Мене це жахливо нервує! Коли я йому не дозволяю, він не слухає, нервується і всеодно силоміць лізе рукою. Чому йому це важливо і як відучити? Дякую
  • Олена replied:
   Доброго дня! Чому ваш син це робить, можна лише здогадуватися. Цілком можливо, що він так заспокоюється, можливо, йому подобається гратися дрібними деталями. Одягайте такий одяг, щоб син не міг під нього засовувати ручки. Я так розумію, що дитина в основному це робить перед сном. Спробуйте за пару годин до сна спокійні ігри - мозаїка, пластилін, нанизування бусин на нитку. Також робіть масаж - погладжуванням ручок, ніжок, спинки (більше тілесного контакту). Поспостерігайте, як дитина буде поводити себе, коли Ви виконуєте такі рекомендації. І також поспостерігайте, коли син більш інтенсивно чіпає родимки, а коли менше. Можливо, що якісь стани (мало часу проводили вдень разом, перенервували дитина або Ви, та ін.) є більш провокуючими для такої поведінки.
 • Анонім asked:
  Доброго дня. Скажіть будь ласка, моїй дочці 6 років і маємо проблему нічного туалету. Під час денного сну все добре а вночі ми міцно спимо, потрібно її будити і водити в туалет тоді все гаразд.
  • Олена replied:
   Доброго дня! В Вашому тексті немає самого запитання, тому можна лише здогадуватися про що Ви хотіли запитати. Також Ви коли описуєте ситуацію з донькою, пишете «ми міцно спимо» , хто «ми»? Якщо Ви маєте на увазі доньку тоді доречно так і писати «донька міцно спить і не відчуває, що хоче до туалету». І цей момент є дуже важливим «ми» чи «вона» - саме у психологічному сенсі при роботі з енурезом. Тому я б Вам рекомендувала звернутися за очною консультацією до психолога, щоб провести діагностику і підібрати методи корекції.
 • Анонім asked:
  Доні 5 років,нeдавно з,явилась сeстричка.Вона рала,чeкала на нeіі.Інколи рeвнує.Зараз поки що в садок нe ходить...Стала жахливо залeжна від мультиків,якщо я дозволяю ливитись 10хв.,вона можe дивитись 30,аджe я можу бути в іншій кімнаті і нe бачити.Вeсь вільний час хочe,щоб гралися з нeю...сама нe грається зовсім.Кажe я дурна,я погана ,нe знаю як гратись,аб о кажe,що всe набридло.Навіть нові іграшки.Почала кричати,істeнить,билась головою,кажe,що підe від нас,що ми погані батьки,що ми мало любимо.Я кажу, а ти мeнe любиш? А вона -Аби я тeбe нe дюбила то вбила б.То сама бігала і казала прибий мeнe.Кажe,що вона погана...Я обігала,цілувала,пояснювала,що люблю.Алe цe нe надовго.Доня можe кричати і казати,щось нeприємнe на мeна і чоловіка.Нeрви вжe здають..Мeнe в дитинстві сильно били,мама кажe тому я гарна виросла...Коли розлючтна лeжь снбe стриую,що нe бити,інколи зриваюсь.То по попі дам,то поигубам дала,за дурні слова.Допоможіть...
  • Клавдія replied:
   Добрый день! Первое, что хотелось бы спросить у Вас, были ли какие-то из вышеописанных проявлений у дочки раньше. Потому что не понятно, это ее реакция на появление нового члена семьи, или какие-то особенности Ваших отношений, сормированные ранее. Если эти прояления появились на фоне ревности к сестре, то, вероятно, все что вы можете сделать - уделять старшей дочке больше времени, мириться с ее проявлениями, демонстрировать, что вы ее любите и такую в том числе. Т.е., быть еще более терпимой, чем обычно. Что, я понимаю, может быть сложной и даже непосильной задачей. Появление нового члена семьи всегда сопровождается кризисом. Семейной системе нужно как бы перенастроится. Это неминуемо вызывает напряжение у всех членов семьи. Помните - это период, он закончится. Из практических соетов, например, было бы хорошо, если бы вам удалось выделить индивидуальное время для старшей дочери. Хотя бы пол часа день. Младшую дочь осталять с мужем (или кем-то) и посвящать некоторое время только старшему ребенку. Обнимать, говорить, что для Вас она неповторимая, исключительная. Отдельная история с насилием по отношению к ребенку. Действительно непросто отказаться от такой стратегии поведения, если Вы сами росли в такой семье. Это достигается или засчет сильного сдерживания, или за счет собственных измменений. Если Вы понимаете, что сами не спраляетесь, что силы уже на пределе, обратитесь к специалисту. Вы не обязаны выдерживать все на свете, и не можете. Тем более, что залог детского счастья - это благополучие родителей. Надеюсь, у Вас все сложится благополучно.
 • Анонім asked:
  Доброго вам дня. Хлопчику 1,6 років, він засинає лише за умови коли тримає в руках пісюн. Намагалася положити спати в памперсів чи в колготках то плакав більше години і змушена була дати можливість заснути з такою звичкою.Зверталися до уролога, сказав що захворювань не має ніяких. Що це може означати, і як відучити його від такого. ?
  • Олена replied:
   Доброго дня! В цьому питанні потрібна індивідуальна консультація з батьками. Потрібно вияснити, коли помітили вперше? Як дитина засинала з народження? В якій сім`ї живе дитина / повна чи не повна, бабусі дідусі проживають на одній території? Яка атмосфера в сім`ї? Як проводить день дитина, від чого збуджується, як заспокоюється? З загальних порад: 1. Мити дитину щовечора. 2. Спати у трусиках чи піжамі. 3. За пару годин перед сном виключаємо збудливі ігри, мультфільми, гаджети. 4. Більше тілесного контакту з дитиною: робити розслаблюючий масаж дитині. Погладуєте ручки, ніжки, спинку, животик, пальчики на ручках і ніжках. Щодня по 10-15 хвилин, декілька раз. Можна перед сном. 5. Малюйте з дитиною олівцями та пальчиковими фарбами. 6. Ліпіть із пластиліну або тіста. Грайтесь бусинами, дрібними елементами - ігри які розвивають мілку моторику. І головне не панікуйте, так діти досліджують своє тіло, знайомляться з собою і це нормально.
 • Анонім asked:
  Добрый вечер!Подскажите пожалуйста как сохранить спокойствие и не срываться на детях(кричать)Двое детей,старшему 2года,младшему 4 месяца.Особено когда у младшего истерика,а у меня растерянность,а потом крики.
  • Олена replied:
   Доброго дня! У Вас обидві дитини ще досить маленькі і потребують багато уваги мами і це нормально. Як маму Вас розумію, що виховання потребує багато сил, уваги, енергії і часто може виснажувати до безсилля. Тому перше, як Ви організовуєте свій відпочинок, чим відновлюєтесь, чи висипаєтеся, чи вчасно їсте, втамовуєте спрагу, ходите до туалету. Саме важливе щоб Ви задовольняли свої основні базові потреби, тоді більше шансів, що не будете роздратовані. Друге- перегляньте обов`язки по побуту і догляду за дітьми, можливо щось делегуйте близьким, якщо їх у Вас забагато. І в мене питання, що Ви маєте на увазі під істериками у дитини 4 місяці? У всій ситуації з дітьми варто пам’ятати, що Батьки є дорослими і відповідають за ситуацію оскільки у них більше досвіду, повноважень, життєвої мудрості, ніж у дітей, тому часто допомагає коли в такі моменти 🔥🌪 просто собі нагадувати «Я тут доросла і я точно справлюсь» . Ще я вірю в те що дитина, коли плаче, то вона точно хоче щось сказати, її щось не влаштовує і вона просить щоб їй допомогли. Діти швидко ростуть, тому щиро бажаю Вам побільше радості від цього періоду материнства.
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.